Како во најдобрите денови: Роналдо со голчиште од слободен удар! (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо во моментов игра во Саудиска Арабија, а слободните удари не му одеа од рака. Сепак, Португалецот покажа дека уште има топ во ногата, откако постигна атрактивен гол од прекин за Ал Наср.

Против екипата на Абха, Роналдо погоди од триесетина метри. Се играше 79. минута од дуелот во Саудиска Арабија, на кој често оспоруваниот Роналдо распали од слободен удар и ги замолкна критичарите.

  • Голот на Роналдо од слободен удар:

Роналдо игра во одлична форма за Ал Наср и ја лови титулата во Саудиска Арабија.