ВИДЕО: Како реагира жена фан на Јунајтед кога Рашфорд застанува да изведе слободен удар?

Рашфорд

Големото дерби на „Олд Трафорд“ меѓу Манчестер Јунајтед и Челзи заврши без победник. 

Од овој бод позадоволни се гостите кои со избегнувањето на поразот останаа во пол-позиција за местата кои водат во Лигата на шампионите. 

Интересен момент успеа да забележи еден навивач кој пред ТВ го следеше натпреварот. Додека камерата беше фокусирана на Маркус Рашфорд и неговата подготовка да изведе слободен удар, во позадина се случи нешто интересно.

Една жена се фати за глава кога погледна кој ќе шутира од прекинот и предизвика смеа на социјалните мрежи.