Како на рагби меч: Фудбалер го собори линискиот судија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Хофенхајм и Унион Берлин одиграа возбудлив натпревар во Бундеслигата, со по два постигнати гола во двете мрежи, но и со една ретко видена ситуација на фудбалските терени.

Имено, кон самиот финиш на натпреварот, домашниот фудбалер Баумгартнер по еден дуел со противнички играч како на рагби меч го собори линискиот судија и двајцата завршија на тревникот. 

  • Комичкиот момент од дуелот  Хофенхајм - Унион Берлин:

Судирот и падот беа незгодни, но, за среќа ниту фудбалерот, ниту судијата не се здобија со посериозна повреда.

Состави

Sebastian Hoeness

4-4-2

    Urs Fischer

    3-5-2