Како е ова возможно? Галено ни сам не можеше да поверува што промаши со Арсенал (ВИДЕО) 

Еден од најдобрите фудбалери на Порто, Бразилецот Галено, успеа да го промаши невозможното. И тоа не еднаш, туку двапати!

На првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите Арсенал гостуваше на „Драгао“, а во 21. минута Бразилецот Галено имаше две неверојатни промашување. При првиот удар ја затресе стативата, а откако топката му се врати, биеше уште еднаш, но повторно не ја погоди целта.

  • Промашувањата на Галено против Арсенал: 

26-годишнот офанзивец оваа сезона во дресот на Порто има четири гола и четири асистенции во Лигата на шампионите.

Состави

Серџо Консеисао

4-2-3-1

    Микел Артета

    4-3-3