ВИДЕО: Како 16-годишниот Ансу Фати за само СЕДУМ минути го освои „Камп Ноу“

Барса има нова сензација од фудбалер - Анси Фати има само 16 години и тој е единствената причина што вечерва Лионел Меси не недостигаше на „Камп Ноу“. Ова момче доби шанса во стартниот тим против Валенсија и за само седум минути подигна 80.000 гледачи на нозе.

Со гол и асистенција тој направи гледачите да се исповетуваат со него, а неговите врсници не играат фудбал на ова ниво.

  • Голот на Ансу Фати против Валенсија: 

  • Асистенцијата на Ансу Фати за голот на Френки де Јонг: 

Барселона ја совлада Валенсија со 5-2 и ги врати насмевките на своите симпатизери.