ВИДЕО: Каде ли тргна Тер Штеген - Атлетико почестен во дербито

Атлетико Мадрид успеа да поведе во дербито против Барселона, ама само по грешката и излетувањето на Тер Штеген

Голманот на Барселона излета предалеку од својот гол и не можеше адекватно да реагира по акцијата на Караско, па откако испадна, Белгијанецот ја погоди празната мрежа на Барселона.

  • Излетувањето на Тер Штеген:

Избраниците на Чоло Симеоне успеаа да погодат во тврдата пресметка против Барселона пред празните трибини на „Ванда Метрополитано“.