Јубилеј за легендата: Ибра запиша 500 гола во клупската кариера (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ погоди за Милан против Кротоне (1-0) и дојде до јубилеј во кариерата, со 500 постигнати гола во клубовите.

Шведскиот ас го запиша 82 гол во дресот на Милан, откако погоди во средината на првиот дел. Така, живата легенда во фудбалот дојде до рекорд.

  • Голот на Ибрахимовиќ против Кротоне:

Најмногу голови во кариерата Ибра даде за ПСЖ, вкупно 156, а потоа следат Милан (82), Интер (66), ЛА Галакси (53), Ајакс (48), Манчестер Јунајтед (29), Јувентус (26), Барселона (22) и Малме (18).