Јованов од Академија Пандев е новото име меѓу вардарци

Ване

Вардар има амбиција да се врати во елитата, па затоа прави максимални напори да се засили соодветно во текот на зимскиот преоден рок.

Новото име меѓу вардарци е Ване Јованов. Фудбалерот доаѓа од редовите на Академија Пандев и оперира на десната бековска позиција. Второлигашот ќе ги прави завршните подготовки за пролетната полусезона во Анталија. Таму ќе се надигрува со четири противници.

Екипата на Вардар моментално е на третата позиција на табелата во ВМФЛ - Запад.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк