ВИДЕО: Јанг Бојс киксна уште на стартот, убедлив триумф на Лугано во Цирих

Шампионот на швајцарската Суперлига, Јанг Бојс одбраната на титулата ја почна со неочекувано домашно реми. Сервет однесе еден бод од Берн, играјќи 1-1. Себастијан Вутрих во 34. минута го израмни резултатот по раното домашно водство со голот на Николас Муми.

Убедлив триумф во главниот град запиша Лугано, кој со головите на Мариќ, Араторе, Родригез и Вечеи го совлада Цирих на „Лицигрунд“ со 0-4.

  • Јанг Бојс - Сервет 1-1:

  • Цирих - Лугано 0-4: