ВИДЕО: Никола Јакимовски со „хируршка“ асистенција за Трапани

Македонскиот интернационалец Никола Јакимовски имаше солиден настап за Трапани во италијанската Серија Б.

Тимот на македонскиот фудбалер загуби од Асколи (3-1), а единствениот гол за Трапани го намести токму Јакимовски. Офанзивецот асистираше во 64. минута од мечот и тоа „хируршки“ прецизно, до Ферети.

  • Асистенцијата на Никола Јакимовски:

Трапани ја отвори Серија Б со пораз, а во наредното коло игра со Венеција на домашен терен.