ВИДЕО: Јаховиќ со првенец за Гезтепе сезонава во турската Суперлига

Македонскиот репрезентативец Адис Јаховиќ погоди за неговиот клуб Гезтепе и првпат сезонава стресе мрежа во турската Суперлига.

Гезтепе забележа важна победа кај Кашимпаша (1-2), а Јаховиќ го постигна голот за изедначување. Најистурениот напаѓач се снајде во казнениот простор во 67. минута откако налета на одбранета топка на чуварот на мрежата.

  • Голот на Јаховиќ против Кашимпаша:

За Гезтепе ова беше важна победа со која ја прекина кризата во турскиот шампионат од четири порази во серија.

Состави

Hakan Kutlu

4-2-3-1

    Nestor El Maestro

    4-2-3-1