ВИДЕО: Јаховиќ поцрвене поради остар старт со Бешикташ и ја заврши сезоната

Македонскиот фудбалер Адис Јаховиќ ја заврши сезоната во турската Суперлига поради црвен картон во претпоследното коло на натпреварот меѓу Гезтепе и Бешикташ (0-2).

Напаѓачот влезе на стартот на второто полувреме, а доби директен црвен картон во 75. минута откако направи остар старт и ја крена ногата превисоко, па таа заврши во противнички играч.

  • Црвениот картон на Јаховиќ:

Гезтепе испадна во второлигашкото друштво, а Јаховиќ ова лето скоро сигурно ќе има нова средина.

Состави

Serdar Sabuncu

3-4-1-2

    Valerien Ismael

    3-4-2-1