ВИДЕО: Јаховиќ ѝ даде гол на Бурса во Купот на Турција

Македонскиот интернационалец Адис Јаховиќ успеа да се запише во листата на стрелците во Купот на Турција, во победата на Анталија кај Бурсаспор (0-3).

Анталија ја оправда фаворитската улога, а Јаховиќ го постигна третиот гол, кој падна во првото полувреме. Напаѓачот налета на еден отпадок во казнениот простор и со силен шут го совлада противничкиот голман.

  • Голот на Адис Јаховиќ против Бурсаспор во Купот на Турција:

Македонецот беше повреден одредено време, а за него ова е прв погодок по повредата која од терените го оддалечи четири средби.