ФОТО: Изразот на лицето на Сер Алекс Фергусон по поразот на Манчестер Јунајтед

Сер Алекс Фергусон

Сер Алекс Фергусон е скоро секогаш присутен на натпреварите на својата бивша екипа, Манчестер Јунајтед. Денес, на стадионот „Хауторнс“ во Бирминген поранешниот менаџер на „црвените ѓаволи“ го следеше поразот, а реакцијата по последниот судиски свиреж, покажува што мисли за резултатот. 

Информациите од Англија велат дека Шкотот го сака Ван Гал на клупата до крајот на сезоната, а од наредната неговото место да го преземе Рајан Гигс.