Израелец на центарот на „Филип Втори“

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги одреди судиите за натпреварите од Лигата на нации, а на центарот на „Филип Втори“ на дуелот меѓу Македонија и Лихтенштајн ќе биде арбитар од Израел.

Правдата ќе ја дели Рој Рајншрајбер. Асистенти ќе му бидат Денис Красиков и Давид Елиас Битон исто така од Израел, а УЕФА делегат ќе биде Швеѓанецот Берт Андерсон. Судијата веќе еднаш има судено во Скопје на меч на Македонија, на У19 селекциите на Македонија и Швајцарија во рамки на квалификациите за ЕП.

Дуелот меѓу Македонија и Лихтенштајн се игра в сабота од 20:45 часот.

УЕФА Лига на нации, Лига Д, Гр. 4
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 МакедонијаМакедонија 4 3 0 1 8:5 3 9
2 ГибралтарГибралтар 2 4 2 0 2 3:5 -2 6
3 ЕрменијаЕрменија 4 2 0 2 6:4 2 6
4 ЛихтенштајнЛихтенштајн 2 4 1 0 3 5:8 -3 3