ВИДЕО: Ивановски даде супер-гол, но не го прослави од почит кон Вардар

Филип Ивановски успеа да погоди за екипата на Беласица на гостувањето кај Вардар во Скопје (1-1), откако во мрежата на Филип Гачевски даде ефектен гол.

Најистурениот напаѓач на струмичани даде супер-гол од свртување, а Гачевски немаше шанса да интервенира по одличниот удар на искусниот фудбалер. Филип Ивановски не го прослави погодокот од почит кон Вардар, затоа што во минатото го носеше „црвено-црниот“ дрес.

33-годишниот Ивановски во Беласица пристигна од Финска каде го носеше дресот на Ропс. За Вардар настапуваше во сезоната 2011/12 и од 2014 до 2016 година и беше голем миленик на навивачите.

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Академија ПандевАкадемија Пандев 1 10 6 3 1 10:2 8 21
2 ВардарВардар 1 9 6 2 1 12:3 9 20
3 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 9 4 3 2 12:7 5 15
4 РеноваРенова 9 4 1 4 8:10 -2 13
5 ШкупиШкупи 9 3 4 2 9:7 2 13
6 ШкендијаШкендија 10 3 2 5 8:7 1 11
7 РаботничкиРаботнички 9 3 1 5 7:11 -4 10
8 СилексСилекс 9 3 0 6 9:13 -4 9
9 БорецБорец 9 2 2 5 7:15 -8 8
10 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 9 2 2 5 8:15 -7 8