Иванов главен во Струмица, Стојчевски на центарот во Штип

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги одреди судиите за натпреварите од 26. коло од Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), кое на програмата е овој викенд.

Сите пет натпревари ќе се играат во ист ден. Брегалница е домаќин на Македонија ЃП, таму ќе суди Игор Стојчевски, а Тиквеш во Кавадарци ќе го пречека Силекс и главен арбитар е Јован Качевски.

Фенерџијата Победа го пречекува ранетиот Шкупи и на центарот на „Гоце Делчев“ ќе биде Стојанче Трпчевски. Скопје оди на мегдан со Струга пред очите на Крумислав Ѓорѓиев, додека правдата на натпреварот Академија Пандев - Работнички ќе ја дели Игор Иванов.

Сите натпревари се играат во недела од 15:00 часот.