ВИДЕО: Италијански коментатор го насмеа цел свет при читањето на корејскиот состав

Кореја

Италија не игра на Светското првенство во Катар, откако загуби од Македонија во полуфиналето од плеј-офот.

Меѓутоа, италијански коментатор се погрижи сепак фановите да зборуваат за оваа земја. Тој го насмеа цел свет при читањето на играчите кои настапија од првата минута за Република Кореја на дуелот против Уругвај.

Натпреварот на овие две репрезентации заврши без победник (0-0).

Состави

Диего Алонсо

4-3-3

    Пауло Хорхе Гомез Бенто

    4-2-3-1