Најнови вести

Табела

Серија A
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 НаполиНаполи 38 28 6 4 77:28 +49 90
Лига на шампиони
2 ЛациоЛацио 38 22 8 8 60:30 +30 74
Лига на шампиони
3 ИнтерИнтер 38 23 3 12 71:42 +29 72
Лига на шампиони
4 МиланМилан 38 20 10 8 64:43 +21 70
Лига Европа
5 АталантаАталанта 38 19 7 12 66:48 +18 64
Лига Европа
6 РомаРома 38 18 9 11 50:38 +12 63
UEFA Conference League Qualification
7 ЈувентусЈувентус 38 22 6 10 56:33 +23 62
8 ФиорентинаФиорентина 1 38 15 11 12 53:43 +10 56
9 БолоњаБолоња 2 38 14 12 12 53:49 +4 54
10 ТориноТорино 2 38 14 11 13 42:41 +1 53
11 МонцаМонца 1 38 14 10 14 48:52 -4 52
12 УдинезеУдинезе 38 11 13 14 47:48 -1 46
13 СасуолоСасуоло 38 12 9 17 47:61 -14 45
14 ЕмполиЕмполи 38 10 13 15 37:49 -12 43
15 СалернитанаСалернитана 38 9 15 14 48:62 -14 42
16 ЛечеЛече 38 8 12 18 33:46 -13 36
Плејоф за испаѓање
17 СпецијаСпеција 38 6 13 19 31:62 -31 31
Плејоф за испаѓање
18 ВеронаВерона 38 7 10 21 31:59 -28 31
Испаѓање
19 КремонезеКремонезе 38 5 12 21 36:69 -33 27
Испаѓање
20 СампдоријаСампдорија 38 3 10 25 24:71 -47 19
Лига на шампиони
Лига Европа
UEFA Conference League Qualification
Плејоф за испаѓање
Испаѓање