ВИДЕО: Истрча цел терен за да се поздрави со Роналдо, ама кога стигна до него...

Екипата на Манчестер Јунајтед извојува нова тешка победа во Лигата на шампионите и одново херој беше Кристијано Роналдо.

По голот во самиот финиш против Виљареал, „ѓаволите“ и против Аталанта се спасуваа во последен момент, а и овој пат задолжен за пресвртот беше португалскиот ас, кој по голот за 3-2 предизвика хаос на „Олд Трафорд“. Ниту по последниот судиски свиреж еуфоријата не стивна, а еден фан предизвика инцидент на теренот. Сакајќи да се поздрави со Роналдо истрча речиси цел терен, ама кога стигна до својот миленик беше сопрен од обезбедувањето и неговата желба пропадна во вода. Покрај тоа сигурно ќе добие и ригорозна казна.

  • Инцидентот на „Олд Трафорд“:

По три одиграни кола во елитата, Јунајтед е лидер со шест бода, два повеќе од Аталната и Виљареал.

Состави

Оле Гунар Солскјер

4-2-3-1

    Gian Piero Gasperini

    3-4-1-2