УЕФА Лига на шампиони

Primary tabs

Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 НаполиНаполи 6 5 0 1 20:6 +14 15
Плејоф
2 ЛиверпулЛиверпул 6 5 0 1 17:6 +11 15
Лига Европа
3 АјаксАјакс 6 2 0 4 11:16 -5 6
4 Глазгов РенџерсГлазгов Ренџерс 6 0 0 6 2:22 -20 0
Плејоф
Лига Европа
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ПортоПорто 1 6 4 0 2 12:7 +5 12
Плејоф
2 Клуб БрижКлуб Бриж 1 6 3 2 1 7:4 +3 11
Лига Европа
3 Баер ЛеверкузенБаер Леверкузен 1 6 1 2 3 4:8 -4 5
4 Атлетико МадридАтлетико Мадрид 1 6 1 2 3 5:9 -4 5
Плејоф
Лига Европа
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Баерн МинхенБаерн Минхен 6 6 0 0 18:2 +16 18
Плејоф
2 ИнтерИнтер 6 3 1 2 10:7 +3 10
Лига Европа
3 БарселонаБарселона 6 2 1 3 12:12 0 7
4 Викторија ПлзенВикторија Плзен 6 0 0 6 5:24 -19 0
Плејоф
Лига Европа
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ТотенхемТотенхем 6 3 2 1 8:6 +2 11
Плејоф
2 Ајнтрахт ФранкфуртАјнтрахт Франкфурт 1 6 3 1 2 7:8 -1 10
Лига Европа
3 СпортингСпортинг 1 6 2 1 3 8:9 -1 7
4 Олимпик МарсејОлимпик Марсеј 6 2 0 4 8:8 0 6
Плејоф
Лига Европа
Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ЧелзиЧелзи 6 4 1 1 10:4 +6 13
Плејоф
2 МиланМилан 6 3 1 2 12:7 +5 10
Лига Европа
3 СалцбургСалцбург 6 1 3 2 5:9 -4 6
4 Динамо ЗагребДинамо Загреб 6 1 1 4 4:11 -7 4
Плејоф
Лига Европа
Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Реал МадридРеал Мадрид 6 4 1 1 15:6 +9 13
Плејоф
2 РБ ЛајпцигРБ Лајпциг 6 4 0 2 13:9 +4 12
Лига Европа
3 ШахтјорШахтјор 6 1 3 2 8:10 -2 6
4 СелтикСелтик 6 0 2 4 4:15 -11 2
Плејоф
Лига Европа
Група Г
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Манчестер СитиМанчестер Сити 6 4 2 0 14:2 +12 14
Плејоф
2 Борусија ДортмундБорусија Дортмунд 6 2 3 1 10:5 +5 9
Лига Европа
3 СевиљаСевиља 6 1 2 3 6:12 -6 5
4 КопенхагенКопенхаген 6 0 3 3 1:12 -11 3
Плејоф
Лига Европа
Група Х
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 БенфикаБенфика 6 4 2 0 16:7 +9 14
Плејоф
2 ПСЖПСЖ 6 4 2 0 16:7 +9 14
Лига Европа
3 ЈувентусЈувентус 6 1 0 5 9:13 -4 3
4 Макаби ХаифаМакаби Хаифа 6 1 0 5 7:21 -14 3
Плејоф
Лига Европа