Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 АрсеналАрсенал 6 5 0 1 8:3 +5 15
Квалификациски плејоф
2 ПСВ АјндховенПСВ Ајндховен 6 4 1 1 15:4 +11 13
UEFA Conference League
3 Бодо ГлимтБодо Глимт 6 1 1 4 5:10 -5 4
4 ЦирихЦирих 6 1 0 5 5:16 -11 3
Плејоф
Квалификациски плејоф
UEFA Conference League
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ФенербахчеФенербахче 1 6 4 2 0 13:7 +6 14
Квалификациски плејоф
2 РенРен 1 6 3 3 0 11:8 +3 12
UEFA Conference League
3 АЕК ЛарнакаАЕК Ларнака 6 1 2 3 7:10 -3 5
4 Динамо КиевДинамо Киев 6 0 1 5 5:11 -6 1
Плејоф
Квалификациски плејоф
UEFA Conference League
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 БетисБетис 6 5 1 0 12:4 +8 16
Квалификациски плејоф
2 РомаРома 1 6 3 1 2 11:7 +4 10
UEFA Conference League
3 ЛудогорецЛудогорец 1 6 2 1 3 8:9 -1 7
4 ХЈК ХелсинкиХЈК Хелсинки 6 0 1 5 2:13 -11 1
Плејоф
Квалификациски плејоф
UEFA Conference League
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Ст. ГилоаСт. Гилоа 6 4 1 1 11:7 +4 13
Квалификациски плејоф
2 Унион БерлинУнион Берлин 6 4 0 2 4:2 +2 12
UEFA Conference League
3 БрагаБрага 6 3 1 2 9:7 +2 10
4 МалмеМалме 6 0 0 6 3:11 -8 0
Плејоф
Квалификациски плејоф
UEFA Conference League
Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Реал СосиедадРеал Сосиедад 6 5 0 1 10:2 +8 15
Квалификациски плејоф
2 Манчестер ЈунајтедМанчестер Јунајтед 6 5 0 1 10:3 +7 15
UEFA Conference League
3 ШерифШериф 6 2 0 4 4:10 -6 6
4 ОмонијаОмонија 6 0 0 6 3:12 -9 0
Плејоф
Квалификациски плејоф
UEFA Conference League
Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ФеенордФеенорд 2 6 2 2 2 13:9 +4 8
Квалификациски плејоф
2 МидтјиландМидтјиланд 2 6 2 2 2 12:8 +4 8
UEFA Conference League
3 ЛациоЛацио 1 6 2 2 2 9:11 -2 8
4 СК Штурм ГрацСК Штурм Грац 3 6 2 2 2 4:10 -6 8
Плејоф
Квалификациски плејоф
UEFA Conference League
Група Г
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ФрајбургФрајбург 6 4 2 0 13:3 +10 14
Квалификациски плејоф
2 НантНант 1 6 3 0 3 6:11 -5 9
UEFA Conference League
3 КарабахКарабах 1 6 2 2 2 9:5 +4 8
4 ОлимпијакосОлимпијакос 6 0 2 4 2:11 -9 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
UEFA Conference League
Група Х
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ФеренцварошФеренцварош 6 3 1 2 8:9 -1 10
Квалификациски плејоф
2 МонакоМонако 6 3 1 2 9:8 +1 10
UEFA Conference League
3 ТрабзонспорТрабзонспор 6 3 0 3 11:9 +2 9
4 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 6 2 0 4 9:11 -2 6
Плејоф
Квалификациски плејоф
UEFA Conference League