УЕФА Конференциска лига

Primary tabs

Најнови вести

Табела

Group A
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Истанбул БашакшекирИстанбул Башакшекир 6 4 1 1 14:3 +11 13
Квалификациски плејоф
2 ФиорентинаФиорентина 6 4 1 1 14:6 +8 13
3 ХартсХартс 6 2 0 4 6:16 -10 6
4 Ригас Футбола СколаРигас Футбола Скола 6 0 2 4 2:11 -9 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Group B
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Вест ХемВест Хем 6 6 0 0 13:4 +9 18
Квалификациски плејоф
2 АндерлехтАндерлехт 1 6 2 2 2 6:5 +1 8
3 СилкеборгСилкеборг 1 6 2 0 4 12:7 +5 6
4 ФЦСБФЦСБ 6 0 2 4 3:18 -15 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Group C
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ВиљареалВиљареал 6 4 1 1 14:9 +5 13
Квалификациски плејоф
2 ЛехЛех 6 2 3 1 12:7 +5 9
3 Хапоел Беер ШеваХапоел Беер Шева 6 1 4 1 8:5 +3 7
4 Австрија ВиенаАвстрија Виена 6 0 2 4 2:15 -13 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Group D
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 НицаНица 6 2 3 1 8:7 +1 9
Квалификациски плејоф
2 ПартизанПартизан 6 2 3 1 9:7 +2 9
3 КелнКелн 6 2 2 2 8:8 0 8
4 СловачкоСловачко 6 1 2 3 8:11 -3 5
Плејоф
Квалификациски плејоф
Group E
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 АЗ АлкмаарАЗ Алкмаар 6 5 0 1 12:6 +6 15
Квалификациски плејоф
2 ДнипроДнипро 6 3 1 2 9:7 +2 10
3 АполонАполон 6 2 1 3 5:7 -2 7
4 ВадузВадуз 6 0 2 4 5:11 -6 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Group F
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ЃургарденЃургарден 6 5 1 0 12:6 +6 16
Квалификациски плејоф
2 ГентГент 1 6 2 2 2 10:6 +4 8
3 МолдеМолде 1 6 2 1 3 9:10 -1 7
4 Шамрок РоверсШамрок Роверс 6 0 2 4 1:10 -9 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Group G
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 СиваспорСиваспор 6 3 2 1 11:7 +4 11
Квалификациски плејоф
2 КлужКлуж 6 3 1 2 5:5 0 10
3 Славија ПрагаСлавија Прага 6 2 2 2 6:7 -1 8
4 БалканиБалкани 6 1 1 4 8:11 -3 4
Плејоф
Квалификациски плејоф
Group H
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Слован БратиславаСлован Братислава 6 3 2 1 9:7 +2 11
Квалификациски плејоф
2 БазелБазел 6 3 2 1 11:9 +2 11
3 ПјуникПјуник 6 2 0 4 8:9 -1 6
4 ВМФД ЖалгирисВМФД Жалгирис 6 1 2 3 5:8 -3 5
Плејоф
Квалификациски плејоф