Најнови вести

  • Лапорта наброја петнаесет екипи кои веднаш би учествувале во Суперлигата

    Барселона и Реал Мадрид не се откажуваат од идејата за Суперлигата и сѐ погласно зборуваат на оваа тема, а претседателот на каталонскиот гигант, Жоан Лапорта, за првпат објави и кои клубови би можеле да земат учество во новото елитно натпреварување. 

  • Соопштение од ПСЖ: Нема да го менуваме нашиот став за Суперлигата!

    Францускиот гигант, Пари Сен Жермен, официјално објави дека нема намера да учествува во новата Суперлига, која е огромна желба на три европски клубови - Реал Мадрид, Барселона и Јувентус. 

  • Пеп беше прашан за Суперлигата: „Нема да зборувам сега на таа тема“

    Утревечер бразилски Флуминенсе и актуелниот европски шампион Манчестер Сити го играат финалето на Светското клупско првенство, а ден пред големиот натпревар стигна веста дека Спортскиот суд пресудил дека УЕФА и ФИФА постапиле спротивно на законите кога ја забраниле Суперлигата пред две години. Тоа не значи дека повторно ќе се формира Суперлига, туку само дека тоа може да се случи во иднина. Основачи на Суперлигата се челниците на моќните европски клубови Реал Мадрид, Барселона и Јувентус.