Супер Лига

Primary tabs

Најнови вести

  • Папи Џилобоџи го напушта Челзи и се сели во Бешикташ

    Папи Џилобоџи го напушта тимот на Челзи иако лондонските плави за него потрошија четири милиони евра во летниот преоден рок, кога се пресели од тимот на Нант. Сенегалецот на „Стемфорд Бриџ“ беше доведен поради тоа што се најавуваше дека ќе биде новиот Десаи, а за тимот на Мурињо одигра само еден натпревар и тоа против Волсол во Лига купот, во септември. Сенегалскиот фудбалер не успеа да се избори за место во тимот и покрај бројните повреди кои ги имаше тимот во одбраната.

  • Ги затворил судиите четири часа в соблекувална, па дури и Ердоган интервенирал за да ги ослободи!

    Претседателот на Трабзон, Ибрахим Хациосманоглу е суспендиран на 10 месеци, откакоминатата недела предизвика инцидент на натпревар против Газиантеп.  Фудбалската федерација на Турција го казни претседателот Хациосманоглу и парично, па тој треба да уплати на сметка на федерацијата 48.500 евра.