УЕФА Лига на шампиони, Група Х
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВаленсијаВаленсија 1 6 3 2 1 9:7 2 11
2 ЧелзиЧелзи 1 6 3 2 1 11:9 2 11
3 АјаксАјакс 2 6 3 1 2 12:6 6 10
4 ЛилЛил 6 0 1 5 4:14 -10 1
1. коло
2. коло
3. коло
6. коло