УЕФА Лига на шампиони, Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БарселонаБарселона 6 4 2 0 9:4 5 14
2 Борусија ДортмундБорусија Дортмунд 1 6 3 1 2 8:8 0 10
3 ИнтерИнтер 1 6 2 1 3 10:9 1 7
4 Славија ПрагаСлавија Прага 6 0 2 4 4:10 -6 2