УЕФА Лига на шампиони, Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЛиверпулЛиверпул 6 4 1 1 13:8 5 13
2 НаполиНаполи 6 3 3 0 11:4 7 12
3 СалцбургСалцбург 6 2 1 3 16:13 3 7
4 ГенкГенк 6 0 1 5 5:20 -15 1