УЕФА Лига на шампиони, Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЈувентусЈувентус 6 5 1 0 12:4 8 16
2 Атлетико МадридАтлетико Мадрид 6 3 1 2 8:5 3 10
3 Баер ЛеверкузенБаер Леверкузен 6 2 0 4 5:9 -4 6
4 Локомотива МоскваЛокомотива Москва 6 1 0 5 4:11 -7 3