УЕФА Лига на шампиони, Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Баерн МинхенБаерн Минхен 6 6 0 0 24:5 19 18
2 ТотенхемТотенхем 6 3 1 2 18:14 4 10
3 ОлимпијакосОлимпијакос 1 6 1 1 4 8:14 -6 4
4 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 1 6 1 0 5 3:20 -17 3