УЕФА Лига на шампиони, Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ПСЖПСЖ 6 5 1 0 17:2 15 16
2 Реал МадридРеал Мадрид 6 3 2 1 14:8 6 11
3 Клуб БрижКлуб Бриж 6 0 3 3 4:12 -8 3
4 ГалатасарајГалатасарај 6 0 2 4 1:14 -13 2