Распоред и резултати

Табели

Копа Либертадорес, Група 1
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ГремиоГремио 6 4 2 0 13:2 11 14
2 Серо ПортеноСеро Портено 6 4 1 1 8:8 0 13
3 Дефенсор СпортингДефенсор Спортинг 6 1 1 4 5:7 -2 4
4 МонагасМонагас 6 1 0 5 5:14 -9 3
Копа Либертадорес, Група 2
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Атлетико Насионал МеделинАтлетико Насионал Меделин 6 3 1 2 9:3 6 10
2 Коло КолоКоло Коло 6 2 2 2 5:5 0 8
3 БоливарБоливар 1 6 2 2 2 6:9 -3 8
4 Делфин СЦДелфин СЦ 1 6 2 1 3 6:9 -3 7
Копа Либертадорес, Група 3
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЛибертадЛибертад 6 4 1 1 10:4 6 13
2 Атлетико ТукуманАтлетико Тукуман 6 3 1 2 7:6 1 10
3 ПењаролПењарол 6 3 0 3 8:5 3 9
4 Д СтронгестД Стронгест 6 1 0 5 3:13 -10 3
Копа Либертадорес, Група 4
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Ривер ПлатаРивер Плата 6 3 3 0 6:3 3 12
2 ФламенгоФламенго 6 2 4 0 7:4 3 10
3 Индепендиенте Санта ФеИндепендиенте Санта Фе 6 1 4 1 5:3 2 7
4 ЕмелекЕмелек 6 0 1 5 3:11 -8 1
Копа Либертадорес, Група 5
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 КрузеироКрузеиро 1 6 3 2 1 15:5 10 11
2 Расинг КлубРасинг Клуб 1 6 3 2 1 12:6 6 11
3 Васко да ГамаВаско да Гама 1 6 1 2 3 3:10 -7 5
4 Универсидад де ЧилеУниверсидад де Чиле 1 6 1 2 3 2:11 -9 5
Копа Либертадорес, Група 6
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 СантусСантус 6 3 1 2 6:4 2 10
2 ЕстудијантесЕстудијантес 1 6 2 2 2 6:4 2 8
3 Насионал УругвајНасионал Уругвај 1 6 2 2 2 7:6 1 8
4 Реал ГарсиласоРеал Гарсиласо 6 1 3 2 2:7 -5 6
Копа Либертадорес, Група 7
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 КоринтијансКоринтијанс 6 3 1 2 11:5 6 10
2 ИндепендиентеИндепендиенте 6 3 1 2 6:4 2 10
3 МилионариосМилионариос 1 6 2 2 2 7:4 3 8
4 Депортиво ЛараДепортиво Лара 1 6 2 0 4 5:16 -11 6
Копа Либертадорес, Група 8
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ПалмеирасПалмеирас 6 5 1 0 14:3 11 16
2 Бока ЈуниорсБока Јуниорс 1 6 2 3 1 8:4 4 9
3 Атлетико ЖуниорАтлетико Жуниор 1 6 2 1 3 5:8 -3 7
4 Алианса ЛимаАлианса Лима 6 0 1 5 1:13 -12 1

Pages