КОНКАКАФ Лига на шампиони

Primary tabs

Најнови вести

Табели

Група 1
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Унам ПумасУнам Пумас 1 4 3 0 1 15:5 +10 9
2 ЦД ХондурасЦД Хондурас 1 4 2 1 1 4:4 0 7
3 W Конекшн ФЦW Конекшн ФЦ 4 0 1 3 4:14 -10 1
Група 2
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Депортиво СарприсаДепортиво Сарприса 4 2 2 0 11:3 +8 8
2 Портланд ТимберсПортланд Тимберс 4 2 1 1 7:7 0 7
3 ДрагонДрагон 4 0 1 3 2:10 -8 1
Група 3
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Ванкувер ВајткепсВанкувер Вајткепс 4 4 0 0 10:2 +8 12
2 Спортинг Канзас СитиСпортинг Канзас Сити 4 1 1 2 6:8 -2 4
3 Централ ФЦЦентрал ФЦ 4 0 1 3 4:10 -6 1
Група 4
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЦД Арабе УнидоЦД Арабе Унидо 4 4 0 0 12:5 +7 12
2 МонтерејМонтереј 4 2 0 2 9:5 +4 6
3 Don BoscoDon Bosco 4 0 0 4 2:13 -11 0
Група 5
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ПачукаПачука 4 3 1 0 19:4 +15 10
2 ЦД ОлимпијаЦД Олимпија 4 2 1 1 13:6 +7 7
3 Полис ЈунајтедПолис Јунајтед 4 0 0 4 1:23 -22 0
Група 6
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Њујорк Ред БулсЊујорк Ред Булс 4 2 2 0 5:1 +4 8
2 АлианцаАлианца 1 4 1 2 1 5:4 +1 5
3 Антигва ГФЦАнтигва ГФЦ 1 4 0 2 2 2:7 -5 2
Група 7
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ТигресТигрес 4 3 0 1 9:3 +6 9
2 ЕредијаноЕредијано 4 1 1 2 4:7 -3 4
3 Plaza AmadorPlaza Amador 4 1 1 2 3:6 -3 4
Група 8
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ДаласДалас 4 2 2 0 8:4 +4 8
2 СучитепекезСучитепекез 4 1 2 1 4:6 -2 5
3 Реал ЕстелиРеал Естели 4 0 2 2 3:5 -2 2