ВИДЕО: Илијоски со ЕВРОГОЛ од 25 метри го „стресе“ Пелистер!

Еден од најдобрите напаѓачи во историјата на ПМФЛ, Баже Илијоски продолжува со одличните игри во дресот на Шкупи и денес во Битола му донесе водство на својот тим од 0-1. 

Некогашниот пелистерец ја искуристи грешката на домашната одбрана и со еврогол од над 25 метри го матира младиот Дарко Атанасовски. 

Неколку минути подоцна чаирчани стигнаа до водство од 2-0, а мрежата на Пелистер ја затресе Омер Имери.

;

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВардарВардар 10 7 2 1 14:6 8 23
2 ШкендијаШкендија 10 5 4 1 20:11 9 19
3 Академија ПандевАкадемија Пандев 10 5 1 4 12:10 2 16
4 РаботничкиРаботнички 2 10 4 2 4 14:18 -4 14
5 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 2 10 3 4 3 9:7 2 13
6 БеласицаБеласица 2 10 3 4 3 9:11 -2 13
7 РеноваРенова 3 10 3 2 5 11:13 -2 11
8 ПобедаПобеда 3 10 3 2 5 7:10 -3 11
9 ШкупиШкупи 1 10 2 3 5 8:11 -3 9
10 СилексСилекс 1 10 1 4 5 6:13 -7 7