ВИДЕО: Играч на Силекс сакаше да ги измами сите и изведе аут од замислена линија

Вчерашниот ден од Првата македонска фудбалска лига дефинитивно е еден од највозбудливите и најинтересните во досегашниот дел од сезоната. Но, не поради резултатите или атрактивните потези, туку заради „глупостите“ кои ни ги приредија фудбалерите. 

Ако на дуелот меѓу Академија Пандев и Македонија Ѓорче Петров, Стефан Костов со топка во рацете трчаше и спречи контра на „лавовите“, на дуелот во Кратово, домашниот фудбалер Милош Жеравица изведе аут од замислена линија која беше повеќе од метар во теренот. 

<<< ПОВРЗАНО - ВИДЕО: Комедија во ПМФЛ – фудбалер на „пандевци“ со топка в раце бизарно „поцрвене“

  • Комичниот момент од дуелот меѓу Силекс и Шкендија: 

Дербито во Кратово на крај заврши без победник, иако Шкендија пропушти неколку изгледни шанси за погодок, додека на спротивната страна имаше спорна одлука по која Силекс не доби удар од 11 метри. 

<<< ПОВРЗАНО - Лудница во Кратово: Шкендија утна три зицери, во една акција (ВИДЕО)

<<< ПОВРЗАНО - ВИДЕО: Спорен момент во Кратово, Силекс не доби чист пенал со Шкендија!?

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВардарВардар 18 10 6 2 28:11 17 36
2 ШкендијаШкендија 1 18 8 4 6 30:13 17 28
3 Академија ПандевАкадемија Пандев 1 18 7 6 5 19:15 4 27
4 СилексСилекс 18 8 3 7 21:20 1 27
5 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 18 6 8 4 21:18 3 26
6 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 18 6 6 6 18:22 -4 24
7 ШкупиШкупи 18 5 7 6 20:21 -1 22
8 БорецБорец 18 5 5 8 14:26 -12 20
9 РеноваРенова 18 5 4 9 17:30 -13 19
10 РаботничкиРаботнички 18 4 3 11 16:28 -12 15