Ибраими клучна фигура на Кукс во пресврт-победата во Купот на Албанија

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Агим Ибраими продолжува со одличните настапи во дресот на новиот клуб Кукс. Попладнево, искусниот напаѓач беше клуча фигура на својот тим во пресврт-победата над Беса од 2-1 (0-1), во рамки од Купот на Албанија.

Гостинската екипа уште во раната фаза од натпреварот го шокираше Кокс и преку Колечи поведе со 0-1, но во вториот дел домаќините конечно се „разбудија“ и стигнаа до посакуваната победа. На 1-1 израмни Лимај, додека Ибраими во 73. минута беше на висината на задачата и донесе голема домашна победа. 

Во следното коло од Купот на Албанија се пласира и тимот на Теута за кого настапуваат нашите интернационалнци Баже Тодоровски и Боби Целеки.