ВИДЕО: И резервистите го тераат Пеп да се фати за глава, какво ГОЛЧИШТЕ на Фабиан Делф!

Лидерот на табелата во Премиер лигата, Манчестер Сити извојува уште една убедлива победа во новата сезона на елиатата на англискиот фудбал. 

„Граѓаните“ со пет гола го торпедираа голот на Кристал Палас и новиот менаџер, Рој Хоџсон, а особено фантастичен беше последниот, кој беше дело на резервистот, Фабијан Делф. 

Повремениот англиски репрезентативец конечно доби шанса за игра и на тоа возврати со голчиште од дистанца и тоа со послабата десна нога.