Денешни натпревари

Најнови вести

Табела

1. ХНЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификации за Лига на шампиони
1 Хајдук СплитХајдук Сплит 8 6 0 2 12:5 +7 18
UEFA Conference League Qualification
2 РијекаРијека 8 5 1 2 18:7 +11 16
UEFA Conference League Qualification
3 Динамо ЗагребДинамо Загреб 7 5 1 1 17:6 +11 16
4 ГорицаГорица 9 4 3 2 9:6 +3 15
5 ВСНК ВараждинВСНК Вараждин 1 9 3 5 1 14:11 +3 14
6 ОсијекОсијек 1 9 3 3 3 21:17 +4 12
7 Локомотива ЗагребЛокомотива Загреб 8 2 3 3 9:10 -1 9
8 Славен БелупоСлавен Белупо 1 10 2 3 5 11:22 -11 9
9 Истра 1961Истра 1961 1 9 1 4 4 8:18 -10 7
Испаѓање
10 РудешРудеш 9 0 1 8 6:23 -17 1
Квалификации за Лига на шампиони
UEFA Conference League Qualification
Испаѓање