ВИДЕО: Хорор во Романија – доби страотен „нокаут“, лекарите му го спасија животот

Фудбалер на Динамо Букурешт доби страотен удар на дерби-дуелот против Стеауа и на полувремето беше итно префрлен во болница.

Славко Перовиќ по еден дуел со противнички играч се здоби со удар во главата, па падна на земја како покосен. Веднаш на терен влетаа амбулантни возила, па го префрлија во болница каде се следи ситуацијата.

  • Страотниот момент во Романија:

Невнимателниот Лулијан Кирстеа доби директен црвен картон од судијата, а мечот заврши со победа на Динамо Букурешт (2-1).