Денешни натпревари

3. коло

ЧЕТ, 28 септември 2023

Најнови вести

Табела

Ередивизие
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 ПСВ АјндховенПСВ Ајндховен 6 6 0 0 20:1 +19 18
Лига на шампиони
2 АЗ АлкмаарАЗ Алкмаар 1 5 5 0 0 15:2 +13 15
Квалификации за Лига на шампиони
3 ТвентеТвенте 1 6 5 0 1 13:4 +9 15
UEFA Europa League Qualification
4 ФеенордФеенорд 6 4 2 0 23:5 +18 14
Квалификациски плејоф
5 Спарта РотердамСпарта Ротердам 1 6 3 2 1 9:7 +2 11
Квалификациски плејоф
6 Гоу Ахед ИглсГоу Ахед Иглс 2 6 3 1 2 12:12 0 10
Квалификациски плејоф
7 ЕкселсиорЕкселсиор 3 6 2 3 1 12:10 +2 9
Квалификациски плејоф
8 Фортуна СитардФортуна Ситард 3 6 2 3 1 7:7 0 9
9 ХераклесХераклес 5 2 1 2 9:11 -2 7
10 НЕЦ НијмегенНЕЦ Нијмеген 3 6 2 1 3 11:11 0 7
11 ЦволеЦволе 4 6 2 1 3 6:10 -4 7
12 ХееренвеенХееренвеен 1 6 2 0 4 9:16 -7 6
13 ВаалвајкВаалвајк 3 6 2 0 4 5:13 -8 6
14 АјаксАјакс 2 5 1 2 2 7:10 -3 5
15 ВитесеВитесе 1 6 1 0 5 3:10 -7 3
Бараж за опстанок
16 УтрехтУтрехт 1 6 1 0 5 4:14 -10 3
Испаѓање
17 ВолендамВолендам 1 5 0 1 4 5:13 -8 1
Испаѓање
18 Алмере СитиАлмере Сити 1 6 0 1 5 4:18 -14 1
Лига на шампиони
Квалификации за Лига на шампиони
UEFA Europa League Qualification
Квалификациски плејоф
Бараж за опстанок
Испаѓање
Ередивизие
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 ФеенордФеенорд 34 25 7 2 81:30 +51 82
Квалификации за Лига на шампиони
2 ПСВ АјндховенПСВ Ајндховен 34 23 6 5 89:40 +49 75
UEFA Europa League Qualification
3 АјаксАјакс 34 20 9 5 86:38 +48 69
UEFA Conference League Qualification
4 АЗ АлкмаарАЗ Алкмаар 34 20 7 7 68:35 +33 67
Квалификациски плејоф
5 ТвентеТвенте 34 18 10 6 66:27 +39 64
Квалификациски плејоф
6 Спарта РотердамСпарта Ротердам 34 17 8 9 60:37 +23 59
Квалификациски плејоф
7 УтрехтУтрехт 34 15 9 10 55:50 +5 54
Квалификациски плејоф
8 ХееренвеенХееренвеен 34 12 10 12 44:50 -6 46
9 ВаалвајкВаалвајк 34 11 8 15 50:64 -14 41
10 ВитесеВитесе 2 34 10 10 14 45:50 -5 40
11 Гоу Ахед ИглсГоу Ахед Иглс 1 34 10 10 14 46:56 -10 40
12 НЕЦ НијмегенНЕЦ Нијмеген 1 34 8 15 11 42:45 -3 39
13 Фортуна СитардФортуна Ситард 34 10 6 18 39:62 -23 36
14 ВолендамВолендам 34 10 6 18 42:71 -29 36
15 ЕкселсиорЕкселсиор 34 9 5 20 32:71 -39 32
Бараж за опстанок
16 ЕменЕмен 34 6 10 18 33:65 -32 28
Испаѓање
17 КамбурКамбур 1 34 5 4 25 26:69 -43 19
Испаѓање
18 ГронингенГронинген 1 34 4 6 24 31:75 -44 18
Лига на шампиони
Квалификации за Лига на шампиони
UEFA Europa League Qualification
UEFA Conference League Qualification
Квалификациски плејоф
Бараж за опстанок
Испаѓање