ВИДЕО: Халанд славеше пред навивачка на Волфсбург, доби урнебесен одговор!

Ерлинг Халанд погоди за Борусија Дортмунд по само седум минути по кам-бекот на терен. Голот го прослави пред домашните навивачи, а доби и интересен „одговор“...

Норвежанецот клекна на колена и славеше во свој препознатлив стил. Прстот го впери кон една навивачка на „волците“, која му возврати урнебесно и кажа некои зборови. Целата ситуација ја евидентира камерманот, а брзо стана хит на интернет.

  • Прославата на Халанд и одговорот од навивачката:

Борусија Дортмунд со оваа победа продолжи да го следи лидерот Баерн Минхен. Двата тима се на еден бод разлика.

Состави

Florian Kohfeldt

3-4-2-1