ВИДЕО: Халанд сепак е човек – неверица по ова негово чудно промашување

Халанд

Борусија Дортмунд може да жали што на пауза не замина со повисока предност во дуелот со Бешикташ.

Ерлинг Халанд промаши од изгледна позиција и го шокира фудбалскиот свет. Кога сите очекуваат рутинска реализација на голгетерот, тој ја испрати топката високо над голот на турскиот тим.

  • Промашувањето на Халанд против Бешикташ:

Овој кикс го поправи во надополнувањето, кога погоди за 0-2 во корист на „милионерите“.

Состави

Sergen Yalcin

4-4-2