ВИДЕО: Халанд ги одушеви сите со потегот за време на химната во ЛШ

Ерлинг Халанд, фудбалерот на Борусија Дортмунд, се најде во центарот на вниманието за време на интонирањето на химната во Лигата на шампионите, пред дуелот со Манчестер Сити.

Норвежанецот е топ-ѕвезда во фудбалска Европа, а пред натпреварот во елитата против фаворизираните „ѓраѓани“, со еден потег ги одушеви сите. Халанд беше „фатен“ како ја пее химната на Лигата на шампионите.

  • Моментот пред стартот на натпреварот Манчестер Сити - Борусија Дортмунд:

Халанд беше тема и по крајот на натпреварот, затоа што еден од помошните судии побара автограм од ѕвеѕдата на Дортмунд кој е мета на половина Европа.