Грујоски го суди дуелот меѓу Македонија ЃП и Шкендија, Качевски во Тетово

Фудбалскиот шампионат на Македонија ќе продолжи овој викенд, кога се закажани натпреварите од 15. коло.

Оваа среда беа одложени четвртфиналните мечеви во Купот, поради автобуската несреќа во Бугарија. Фудбалските возбудувања продолжуваат со еден меч в сабота и уште четири дуели ден подоцна.

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги објави имињата на судиите кои ќе бидат дел од претстојното коло:

Шкупи е лидер на табелата со 32 бода, Академија Пандев го следи со 28, а третото место го држи Ренова со 25 бода.