Најнови вести

Табела

Супер Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Група за шампион
1 ПанатинаикосПанатинаикос 13 12 1 0 24:4 +20 37
Група за шампион
2 АЕКАЕК 13 9 2 2 23:5 +18 29
Група за шампион
3 ПАОКПАОК 2 13 7 4 2 19:10 +9 25
Група за шампион
4 ОлимпијакосОлимпијакос 1 13 7 4 2 18:8 +10 25
Група за шампион
5 Volos NpsVolos Nps 1 13 7 3 3 21:19 +2 24
Група за шампион
6 АрисАрис 13 6 3 4 20:11 +9 21
Група за испаѓање
7 ПанетоликосПанетоликос 1 13 4 4 5 16:15 +1 16
Група за испаѓање
8 АтромитосАтромитос 1 13 4 3 6 14:15 -1 15
Група за испаѓање
9 Астерас ТриполисАстерас Триполис 13 2 7 4 11:14 -3 13
Група за испаѓање
10 ОФИ КритОФИ Крит 4 13 2 4 7 10:21 -11 10
Група за испаѓање
11 Ламиа 1964Ламиа 1964 13 1 6 6 6:20 -14 9
Група за испаѓање
12 ЈанинаЈанина 2 13 2 3 8 12:28 -16 9
Група за испаѓање
13 ЛевадиакосЛевадиакос 13 1 4 8 7:17 -10 7
Група за испаѓање
14 Јоникос НикеаЈоникос Никеа 2 13 1 4 8 10:24 -14 7
Група за шампион
Група за испаѓање