Гостивар и натаму најактивен, ново име во тимот е Рушту Јонус

Фудбалскиот клуб Гостивар продолжија да го засилуваат ростерот. Ново име во таборот на лидерот во Втората македонска фудбалска лига е Рушту Јонус. 

20-годишникот настапува на средината од теренот, ги покрива сите позиции и се сели во Гостивар од редовите на Охрид. Тој во својата кариера настапуваше за младинските екипи на Шкупи и Работнички, додека пред да игра за охриѓани, беше дел и од Пехчево. 

Претходно, гостиварчани ги донесоа Фахрудин Ѓурѓевиќ, Симе Христов, Рејан Абази, Гордијан Христовски и Фисник Зука.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.