ВИДЕО: Голот на Барди против Гибралтар меѓу ТОП 5 на Лигата на нации

По завршувањето на групната фаза на Лигата на нации, УЕФА излезе со став дека натпреварувањето е успешно и дека полн погодок е имплементирањето на истото пред Европското првенство во 2020 година.  

Голот на Енис Барди за отворање на резултатот на натпреварот со Гибралтар, УЕФА го сврсти меѓу петте најубави голови во групната фаза.

Погледнете ги избраните најубави голови: 

Завршните турнири на Лигата на нации ќе се играат во март 2020 година.