Gol.mk анкета: Прогнозирајте го успехот, бројот на голови и првиот стрелец на Македонија на ЕП

Македонија пред себе има три шанси да запише прва победа на едно големо натпреварување. Нашите репрезентативци најавуваат дека не се задоволни само со пласманот, туку атакуваат на нешто повеќе на претстојното Европско првенство.

Gol.mk Ве прашува да го прогнозирате успехот на избраниците на Игор Ангеловски:

 
Прогнозирајте го успехот на Македонија на ЕП
елиминација во групна фаза
пласман во осминафинале
пласман во четвртфинале
пласман во полуфинале
пласман во финале
 
 
 
 
 
 
Created with SiteListener

Со нетрпение се очекува и името на првиот стрелец во историјата на македонската репрезентација на дебитантскиот настап на континенталниот собир.

 
Кој ќе го постигне првиот гол за Македонија на ЕП?
Горан Пандев
Ељиф Елмас
Енис Барди
Езџан Алиоски
Александар Трајковски
некој друг репрезентативец
 
 
 
 
 
 

За крај, Gol.mk Ве прашува колку голови ќе постигне нашиот национален тим на ЕП 2020: 

 
Колку голови ќе постигне Македонија на ЕП?
1-2
2-4
3-5
5+