ВИДЕО: Голманско шоу во Струмица, луди одбрани на Чубраковиќ и Шишко

Дуелот меѓу Академија Пандев и Работнички заврши без победник (1-1), а најзаслужни за тоа беа голманите Душан Чубраковиќ и Дамјан Шишковски кои блескаа во последните минути на „Младост“.

Чубраковиќ имаше малку повеќе работа од колегата на спротивната страна, затоа што Работнички притисна. Шишковски, пак, во 88. минута го спаси Работнички од пораз со одлична одбрана.

  • Одбраните на Чубраковиќ и Шишковски на „Младост“:

 

 

Академија Пандев со ова реми направи чекор назад во битката за врвот со Вардар, додека Работнички дојде до бод, но пак е последнопласиран во ПМФЛ.