Голем трансфер за Дориан Бабунски, напаѓачот потпиша за швајцарски гигант!

Македонскиот репрезентативец Дориан Бабунски направи одличен трансфер и преминува во редовите на најтрофејниот швајцарски клуб, Грасхоперс. 26-годишниот напаѓач пристигнува од тимот на Дебрецен, за кој постигна петнаесет голови. 

Ова е голем чекор напред во кариерата на нашиот офанзивен фудбалер и тој потпиша двегодишен договор, со можност за продолжување на соработката за уште една сезона. 

Грасхоперс е 27-кратен освојувач на шампионската титула, а исто така има и 19 Куп трофеи во своите витрини. Со вкупно осум „дупли круни“, „скакулците“ се најголем клуб во својата земја, а Доријан Бабунски ќе има одлична можност да се покаже во добро светло и уште повеќе да напредува во кариерата. 

Дориан Бабунски во кариерата настапуваше за Фуенлабрада, Олимпија Љубљана, Махида Зелвиа, Ботев Враца и Дебрецен. 

Прочитајте повеќе околу трансферите во Македонија и во светот на ОВОЈ линк.