Голчиште на „Камп Ноу“: Гаја испрати проектил и не му даде шанса на Тер Штеген (ВИДЕО)

Гаја

Валенсија стигна до брзо водство на „Камп Ноу“ со прекрасниот погодок на дефанзивецот Хозе Гаја.

По еден корнер, топката се одби на 25 метри, од каде гостинскиот фудбалер биеше без размислување и го пронајде патот до домашната мрежа.

Барселона возврати неколку минути подоцна, кога во листата на стрелци се запиша Ансу Фати.

Состави

Чави

4-3-3

    Pepe Bordalas

    4-4-2